Éves céljaink közé tartozik a vállalkozás új gazdasági környezetre történő átalakítása.
Kifejlesztésre került egy összetett vállalkozási keretrendszer alapú üzletfejlesztési modell ami alapján elkészítettük az új üzleti modellünket.
Az eddigi gyárfejlesztési tapasztalatainkat felhasználva kialakítottuk egy interaktív gyárfejlesztési workshopot vállalatok számára.
A folyamatos ipari gyárfejlesztési fennakadások áthidalására bevezettük a BIM tervkezelési szolgáltatásunkat.
Tevékenységeink közé implementáltuk a VR és AR technológiákat. Kialakítottuk az ipari jelölő festési szolgáltatásunkat és elindítottuk a sajátos működésű rezgőadagoló fejlesztésünket.
Digitális home office kialakításán felül, a technológiákat aktívan használjuk a tervzsűriknél.
Egy gyárfejlesztési projekt keretében kicsivel több mint fél év alatt kifejlesztettünk egy adatgyűjtő rendszert.
Gyárfejelsztési projekt keretében szolgáltatásainkat bővítettük a termelési jelölések lehetőségével
Elindult a sajátos elképzelésre épülő rezgőadagolós rendszerünk fejlesztése.
Cégünk program és portfóliómenedzsment alapú átgondolását követően hatékonyabban és célirányosan osztotta el erőforrásait, így létre tudott hozni egy egyetemi szintű képzést, és komplett gyárfejlesztési projektet sikerült megnyernie. A létszámot ennek függvényében 2 fővel meg tudta növelni és elérhette a nettó 30 milliós árbevételt.
Egy komplett gyártervezési és fejlesztési projekten keresztül bevezezésre került a 3D szkenneléses felmérési eljárás.
Cégünk telephelye a létszámbővítések végett felújításra került.
Együttműködve a 3Dee Kft-vel létrehoztuk az additív szakmérnöki képzést a kecskeméti GAMF egyetemen.
Fejlesztés alatt...
A Festo duális képzési programján keresztül támogatást biztosítunk a mechatronikai szakképzésben.
Cégünk átköltözött egy nagyobb irodába, utcafronti bejárattal.
A 3Dee oktatási központján keresztül támogatást biztosítunk a vállalatok számára a gyártáshelyes tervezési szemlélet elsajátításában.
Nemzetközi tapasztalatainkat kihasználva elköteleződtünk bizonyos termék portfóliók mellett, és beléptünk a 3D nyomtató értékesítés piacára. A korábbi megkeresések miatt gépparkunkat bővítettük SLA technológiával.
Raise 3D és az Ultralline viszonteladójaként segítünk a vállalkozások számára a 3D nyomtatási technológiájának bevezetésében.
Egyedi bemutató darabok valamint rapid fröccsöntő szerszámok készítéséhez bevezetésre került nálunk az úgynevezett SLA 3D nyomtatási technológia.
Az arculatunk megújulását követően mérnöki szolgáltatásainkat bővítettük különböző értékáram elemzésekkel, és folyamatszimulációkkal.
Értékáram elemzésekkel és folyamatszimulációkkal segítünk, a legmegfelelőbb gyártósori elrendezések megtalálásában. Digitális iker biztosítja az ipar 4.0 adatgyűjtési igények feltérképezését.
Műszaki specifikációk írásával és több lépcsős beruházási tervek kidolgozásával segítünk a cégek számára a kapacitásbővítési projektekben.
Az első éveket követően innovációs fejlesztéseinknek köszönhetően 2018 folyamán átalakultunk, eszközeinket és arculatunkat megújítva szolgáltatásainkat specializáltuk a termékfejlesztés és automatizálási területekre.
"3D most" és "Blueprint 3D" közösen interaktív oktatást tartott az additív gyártás típusairól és lehetőségeiről egy multinacionális nagyvállalatnál. Robotmegfogó nyomtatással, 3D szkenneléssel szemléltette a technológiákban rejlő lehetőségeket.
Fél éves fejlesztésünk eredményeként kialakítottunk egy paraméteres 3D nyomtatási szeletelési eljárást, amellyel drasztikusan csökkentettük a vastag logisztikai tálcákhoz, dobozokhoz szükséges vákuumformázó szerszámok előállítási és üzemeltetési költségét.
Kapacitásaink bővítését követően igyekeztünk szolgáltatásainkat is a bővülő kínálathoz igazítani. Magasabb hozzáadott értékkel rendelkező szolgáltatásokkal bővítettük a repertoárunkat. Szakértői tanácsadással immár műszaki támogatást is biztosítunk a megrendelők számára. Cégünkkel nagyobb szerepet vállaltunk karitatív tevékenységek területén is.
Külföldi megkeresésre szélcsatorna tesztekhez készítettünk egy közel egy méter hosszú 3D makettet. A makett több darabból készült és fényezési eljárással készítettük elő a tesztekhez.
A fényezést követően a megrendelőnek lehetősége volt valós áramlási viszonyokkal megegyező körülmények között tesztelni a terméket, mivel a felület kiképzése megegyezett egy valós autó felületével.
Karitatív tevékenységként egy általános iskolában megismertettük a gyerekeket a 3D nyomtatás technológiájával, valamint 3D nyomtató tollak segítségével lehetőségük volt saját kezűleg is megtapasztalni, hogyan is működik ez az eljárás.
Cégünk kezdetben 3D nyomtatással, gravírozással, forgácsolással, 3D szkenneléssel és kisszériás öntéssel foglalkozott, majd a szakmai kompetenciák és tapasztalatok bővülésének köszönhetően már teljes körű egyedi tárgyalkotóként hirdethettük magunkat.
Egy multinacionális nagyvállalat helyezőket szeretett volna gyártatni egy szállítópályára, viszont ez forgácsolással kimagaslóan magas költséget jelentett volna. Cégünk alternatív megoldást kínált a kisszériás öntéssel, melyek közel felére redukálta a helyezők kivitelezésének költségét.
Cégünk lézervágással és lézergravírozással bővítette szolgáltatásait. Az új szolgáltatásunk adattábla gravírozásban teljesedett ki, mely során gyors határidővel készít műanyag adattáblákat a megrendelők részére.
Az alapítást követően a vállalkozás alapköveként kialakításra került egy tárgyalkotó műhely, amely lehetőséget kínál az egyedi megrendelések teljesítésére. A cég különleges egyedi megrendeléseket teljesített, 3D térszkennelésekből történő modellezéstől egészen a 1x1,5 méteres 3D nyomtatott terepasztalokig.
Társvállalkozókkal együttműködve cégünk közreműködött egy terepasztal elkészítésében. A kapott 3D szkennelt felvételeket feldolgoztuk és közreműködtünk a nyomtatásban, valamint a terepasztal összeillesztésében, felületkezelésében.
1107 Gém utca 3. szám alatt megnyílt a tárgyalkotó műhelyünk, ami teret adhat a különleges egyedi megrendelések teljesítésére.
A cég alapítója 2006 óta bővíti egyedi tervezéssel, gyártással és automatizálással kapcsolatos tapasztalatait. Több éves előkészítési időszakot követően 2014-ben kiemelt állami támogatásban részesült, és a megszerzett forrásoknak köszönhetően cégünk 2015-ben betéti társaságként alakulhatott meg.
Közép-magyarországi régióban megszervezett pályázaton közel 3200 pályázó vett részt saját vállalkozás ötletével. A fél éves kiválasztási folyamatot követően 200 vállalkozás egyenként 3 millió forint vissza nem térítendő támogatásban részesült, melynek egyike a 3D most volt.
Korábban megszerzett tapasztalatoknak köszönhetően az alapító elkészítette az első saját fejlesztésű huzalanyagos 3D nyomtató prototípusát.