Társasjáték alapú anyagáram tervezés, ahol a résztvevők megtanulják a nyomó és húzó ágak jelentőségét, sorvégi készletek és gyártásközi pufferek hatását, valamint a egyes folyamatelemek QCD mutatószámokra gyakorolt hatását.
Online gráfoptimalizáló eszköz használatának elsajátítása, amely segítségével a résztvevők megtanulják úgy elrendezni az egyes gyártócellákat, hogy azok igazodjanak a lean szemlélethez, és minél kevesebb gyártáslogisztikai útvonal metsze egymást.
Makett alapú gyárépítésti projektfeladat, amellyel elsajátíthatják a cellák körbejárhatóságának jelentőségét, azok optimális kihasználását és a logisztikai útvonalakon közlekedő egységek üldözőgörbéinek jelentőségét.
ÁTFUTÁSI IDŐ: 8 ÓRA, RÉSZTVEVŐK SZÁMRA: 3-15 FŐ
8:00 BEVEZETÉS ÉS CÉLOK ÁTTEKINTÉSE - 15 PERC
Workshop célkitűzéseinek bemutatása, workshop folyamatának egyeztetése.
8:15 LAYOUT TERVEZÉSI ALAPOK ÉS ELMÉLET - 1 ÓRA
Az anyagáram, gyárelrendezés és cellaelrendezés tervezés elméleti alapjai.
9:15 SZÜNET - 30 PERC
9:45 QCD ANYAGÁRAM TERVEZÉSI TÁRSASJÁTÉK GYAKORLAT - 2 ÓRA
A társasjáték bemutatása és a játék szabályainak ismertetése. A résztvevők egy anyagáram-modellt építenek fel a társasjátékon keresztül, amely segít a QCD-alapú tervezés megértésében.
11:45 EBÉDSZÜNET - 45 PERC
12:30 ONLINE LAYOUTELRENDEZÉSI SZOFTVER GYAKORLAT - 1,5 ÓRA
Az online gráftervező szoftver bemutatása, amely automatikus gravitáció alapú elrendezést alkalmaz. A résztvevők a szoftverrel megtervezhetnek egy gyár alaprajz elrendezést.
14:00 SZÜNET - 30 PERC
14:30 GYÁRLAYOUT MODELLEZÉS MAKETTEKKEL - 1,5 ÓRA
A gyár felépítése nyomtatott modellek segítségével. A résztvevők a korábban tervezett layout-ot fizikai modelleken keresztül vizualizálják és finomítják.
16:00 ZÁRÁS
QCD Anyagáram tervezés
A játék során kártyalapokat kell kijátszani a játékosoknak, ezzel egy anyagáramot felépítve. A kártyalapokon a játék közben dobókockák segítségével folyamatosan számoljuk a selejtet, a várakozási időt, a folyamatközi bizonytalanságot és a gyártási kapacitást. A játékosok a játék kezdetétől fogva eltérő szerepkörökben játszanak (mérnök, menedzser, minőségbiztosító) akik sokszor egymással szembe mennek a kártyalerakáskor.
Gyárelrendezés gráfoptimalizálással
A résztvevőknek leírás alapján több anyagárammot kell felépítenie, majd ezt egy anyagáram leíró táblázatba összefoglalni. A szoftver elsajátítása után a résztvevőknek fel kell vinniük a táblázatot a szoftverbe majd az automata elrendezést használva el kell készíteniük a gyár optimális elrendezését.
Gyárépítés valósághű makettekkel
A korábbi módszertanokat felhasználva meg kell tervezni egy gyártlayoutot előtervét, majd ezt fel kell építeni egy 1:25 méretarányú makett asztalon. A felépítés során figyelember kell venni a gyár alaprajzát, és az anyagáram fenntartásához használt berendezések üldözőgörbéit, ezen felül a berendezek körbejárhatóságát.
Az üzem a fentebb jellemzett rendszer szellemiségében készült, az üzem el lett látva egy saját fejlesztésű adatgyűjtő SCADA rendszerrel is.
https://kormany.hu/hirek/kotszergyarto-uzem-epult-a-somogyi-tersegben
Vállalatunk több workshoppal rendelkezik a különböző gyárfejlesztési kompetenciák elsajátítására
Layout tervezés workshop
Gyárfejlesztési stratégia tervezés workshop
Értékáram tervezés és optimalizálás workhop
Gyárstruktúra monitoring workshop
A felsoroltak közül jelenleg a layout tervezési workshop érhető el, a többi workshop elemei átalakítás alatt vannak, hogy a képzések minnél inkább interaktívak és gyakorlatiasak legyenek.