A jelenleg forgalmazott termékek kapacitás és gazdasági adataiból a megfelelő termékpaletta meghatározása. A termékpaletta definiálása szükséges a pontos technológiák definiálásához, kapacitás adatok meghatározásához és a megfelelősségek azonosításához. A munka során szorosan együtt kell működni a menedzsment szereplőkkel. A szolgáltatás során előállításra kerül a termékpaletta termék adatokkal és termelési kapacitás adatokkal.
A termék palettához kapcsolódó legfrissebb szabványok és szabályozások beszerzése, feldolgozása, és kivonatolása. A kivonatolt szabályok adják a követelményjegyzéket a gyártási terület és folyamatok kialakításához. A szolgáltatás során előállításra kerül a termelési követelményjegyzék.
A termék palettához kapcsolódó szabályozásoknak megfelelő termelési folyamatok azonosítása ami magába foglalja a termelési kapacitások számítását, a közbenső és egyéb raktárkészletek azonosítását. Minőségbiztosító, javító és hulladékgyűjtő állomások azonosítása. Szükséges munkaerő szükséglet meghatározása. Keletkező hulladékmennyiségek meghatározása. Ezek az adatok bemenetként szolgálnak a környezetmérnöknek, az építészmérnöknek és pályázatírónak. A technológiák azonosítása és kapacitásszükségletek megtervezése bemeneti információként szolgál a termelő berendezések azonosításában. A szolgáltatás során előállításra kerül a termelési és technológiai folyamatok leírása.
A termelési folyamatok azonosítását követően a kapacitásszükségleteket felhasználva előzetesen kiválasztásra kerülnek a megvalósításhoz szükséges berendezések. Ez az eszközlista és a hozzá tartozó költségek elengedhetetlenek a projekt tervezéséhez. A termelő berendezések energia, levegő és környezeti igényei később az épülettervezési szakágak számára elengedhetetlen lesz. A szolgáltatás során előállításra kerül az eszközlista. költségekkel, befoglaló méretekkel, betáp igényekkel és környezeti igényekkel.
A folyamatokat és a berendezéseket elemezve mesterséges intelligencia alapú gráfelrendező módszerrel azonosítjuk a berendezések és tároló helyek elrendezését úgy, hogy az anyagáram útvonalak minél rövidebbek legyenek és ne keresztezzék egymást. A szolgáltatás során előállításra kerül az előzetes gyárterület elrendezési térkép.
Felhasználva a gyárterület elrendezési térképet, a szabályozásoknak megfelelő (üldözőgörbe, fő közlekedési útvonal, telepítési útvonalak) layout kialakítása. A layouthoz azonosításra kerülnek a kiegészítő helyiségek azonosítása is (pl.: szerverszoba, takarító helyiségigények, stb.) Ez bemenetként szolgál az építészmérnöknek. A szolgáltatás során előállításra kerül a Gyárterület layout (*.dwg).
A szabályozásoknak megfelelő IOT hálózati rendszerigény meghatározása amely bemeneti információként szolgál az IOT terep és végpont igényeinek. A szolgáltatás során előállításra kerül a IOT technológiai leírás.
Az eddigi terveket és adatokat felhasználva olyan layoutok készítése amely magába foglalja a hőmérsékleti zónákat, a betáp igényeket, és egyéb szakági követelményjegyzéket. A szolgáltatás során előállításra kerül a Szakági layoutok (*.dwg) (betáp, hőmérsékleti zóna, személyzet).
A menedzsment vagy prezentációk számára illusztrációk készítése. A szolgáltatás során előállításra kerül a 3D illusztrációk.
Az üzem a fentebb jellemzett rendszer szellemiségében készült, az üzem el lett látva egy saját fejlesztésű adatgyűjtő SCADA rendszerrel is.
https://kormany.hu/hirek/kotszergyarto-uzem-epult-a-somogyi-tersegben