Képzés célja, hogy a rajta részt vevő mérnökök, tervezők, fejlesztők, üzemeltetők és vezetők megismerkedjenek az additív, 3D gyártástechnológiákkal, azok előnyeivel és hátrányaival, illetve gazdaságosan és versenyképes módon tudják alkalmazni azokat vállalatukban, a belépő szinttől egészen a legmagasabb, gyártásfolyamatokba integrált szinten. A képzés során ISO additív gyártási szabványoknak megfelelő oktatást nyújtunk.

Több lépcsős oktatás

Oktatási szintek tartalmi felépítése

Az oktatás több szintből áll, melyek elvégeztével eltérő egymásra épülő készséget lehet elsajátítani. 

I. Technológiai alapozási szint

A technológiai alapozás célja, hogy a szervezet megfelelő, egységes alaptudást kapjon a 3D technológiákkal kapcsolatban. A képzési szint elvégeztével a hallgatóság képes lesz azonosítani és technológiai kategóriába sorolni bármely – a piacon fellelhető – 3D nyomtatót és 3D szkennert. A képzésen elhangzottakat felhasználva a menedzsment azonosítani tudja a területén elérhető jövőbeli költségcsökkentési lehetőségeket. 

II. K+F és Innovációs szint

A képzési szint célja, hogy a szervezet képes legyen a 3D technológiákat kutatás-fejlesztés és innovációs területeken hasznosítani. A képzési szint elvégeztével a menedzsment képes lesz a helyi igényeknek megfelelő technológia bevezetési stratégiáját kialakítani, majd az implementálás során a felmerülő feladatok összeírására és azok ütemezésére. A képzésen elhangzottakat felhasználva a hallgatóság képes lesz olyan alkatrészeket tervezni, amelyeket additív technológiával, költséghatékonyan legyárthatóak. Ezen kívül a hallgatóság képes lesz 3D szkenner beüzemelésére és használatára, majd a szkennelt állományból 3D testmodell alkotására.

III. Gyártástámogatási szint

A képzési szint célja, hogy a szervezet képes legyen a 3D technológiákat közvetlen gyártástámogatásra használni, gyártóeszközöket, pótalkatrészeket készíteni és méréseket végezni. A képzési szint elvégeztével a menedzsment képes lesz kiválasztani a részlege számára legmegfelelőbb technológiát és berendezést, majd  layoutot alkotni egy új additív munkaállomásról. A képzésen elhangzottakat felhasználva a mérnökség képes lesz olyan kisszériás vagy kombinált gyártással készülő alkatrészek tervezésére, amelyek additív technológiára optimalizáltak. Az üzemeltetők képesek lesznek technologizálni az adott alkatrész gyártási paramétereit, a 3D nyomtatót kezelni és karbantartani, 3D nyomtatás során létrejött hibákat analizálni, valamint 3D szkenner alkalmazásával mérési vizsgálatokat végezni. 

IV. Késztermékgyártási szint

A képzési szint célja, hogy a szervezet képes legyen az additív technológiákat használva költséghatékony késztermékek gyártására. A képzésen elhangzottakat felhasználva a hallgatóság képes lesz egy termék additív gyártás alapú minősítési és gyártási folyamatának megalkotására. A képzés végén a szervezet képes lesz piacra vinni egy additív technológiával készített szériaterméket. 

Ízelítő az oktatásból

3D technológiák implementálási folyamata

Gyártáshelyes tervezési szemlélet